Rokenrolová hudba, kde se vzala?

Originálním názvem Rock and Roll (houpání a válcování) symbolizuje éru 50. a 60. let. Jedná se první vývojovou etapu rockové hudby. Rokenrol se poprvé objevuje v Americe a jeho svižná a válecí hudba se rychle dostala do okolních zemí a poté i do celého světa. Od 50. let se rokenrol stal jedním s nejoblíbenějších hudebních stylů a tento fakt trvá dodnes.

Hlavní představitelem éry rokenrolu byl Bill Haley s nahrávkou „Rock Around The Clock“, která se stala světovým hitem. Další z představitelů a vůbec hvězdou charakterizující rokenrolovou hudbu byl zpěvák, kytarista a hlavně skvělý showmen Elvis Presley.

Jmenujme další významné hudebníky, kteří svými písněmi a způsobem jejich ztvárnění, posunuli rokenrol na nejvyšší příčky světových hitparád. Buddy Holly, Eddie Cochran, Jarry Lee Lewis, Little Richard, Chuck Berry, Bo Diddley, Fats Domino, Paul Anka a další.

Kapela Cadiluck, kterou naše agentura nabízí široké veřejnosti, hraje a zpívá hity éry rokenrolu. Nabízí stylovou zábavu v kostýmech a s pódiovou show, která je pro rokenrol typická. Pokud hledáte výjimečnou show na váš firemní akce nebo kapelu na závěr plesu, bude Cadiluck tou správnou volbou. Navštivte web kapely Cadiluck!